Hizmetlerimiz >> Yurtdışı Çalışma İzni Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yurtdışı Çalışma İzni Başvurusu Nasıl Yapılır ?
 

Türkiye'de çalışacak yabancıların uyruklarında bulundukları ülkelerden yapacakları çalışma izni başvurusu türü yurt dışı çalışma izni başvurusu olarak adlandırılmakta olup, başvurular ilk olarak kendi ülkelerinde bulunan Türk Büyükelçiliklerine yapılmaktadır. 2016 yılında hazırlanan yönetmelik gereği,  yabancı personellerin yapacakları çalışma vizesi başvurusu öncesinde Elçiliğe online olarak başvurarak işveren ile aralarında imzalanan sözleşmeyi ve diğer gerekli belgeleri sunarak ön izin randevusu almaları gerekmektedir. Firmamız müşterileri adına bu işlemleri gerçekleştirmekte olup yaşanacak problemlerin önüne geçmektedir. Randevu tarihinde, yabancının  tarafımızdan hazırlanan başvuru belgeleri ile elçilikte başvurusu kabul edilir ve kendisine Türkiye'de bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına yapılaçak çalışma izni başvurusu sırasında kullanılacak olan referans  numarası verilir.

Türkiye Cumhuriyeti temsilcilikleri tarafından verilin referans numaralarının geçerlilik süresi 10 iş günü olup bu süre içerisinde çalışma izni başvurusu yapılarak çalışma izni başvuru dosyasının kağıt ortamında Çalışma Bakanlığına iletilmesi gerekmektedir. Aksi halde çalışma izni başvurusu Bakanlık tarafından red edilecektir.
Dosya incelenme süresi 20 ila 30 sürmek olup bu süre zarfında sonuç başvuru sahibine iletilmektedir.

Başvurunun olumlu sonuçlanması halinde Bakanlık tarafından Konsolosluklarımıza çevrim içi bilgilendirme yapılarak, yabancı personelin kendi ülkesi için belirlenen harç ücretini Konsolosluğa ödemesinin ardından çalışma izni kartı Bakanlık tarafından hazırlanarak adresinize gönderilmektedir.

Proinfo Danışmanlık uzman kadrosu ile başvuru sürecini hem yurt içinde hem de yurt dışında takip etmekte olup tüm işlemleri adınıza gerçekleştirerek hem riskleri minimize etmekte, hemde zaman ve para kayıplarınızı engellemektedir.

Ayrıntılı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.